אפשרויות דיור בשדה חמד

אפשרויות הדיור שלנו

מערך הדיור "שדה חמד" מפעיל מגוון דירות בקהילה, המותאמות לרמות תפקודיות שונות.
דירות המערך מטופחות ומרווחות, ומאופיינות באווירה ביתית, משפחתית, חמה ומכילה, תוך מתן מוגנות מירבית לכל דייר.
בנוסף למגורים, המערך מספק לכל דייר מענה נרחב והדרכה בתחומי התעסוקה, הפנאי והבריאות (מעקב רפואי ופרא רפואי), וכן שירותים סוציאליים, פסיכולוגיים ופסיכיאטריים על ידי צוות מקצועי בעל ניסיון רב.
כל דייר במערך עובר תהליך טיפולי-שיקומי, שבמהלכו יוכשר ללמידת מיומנויות שיכינו אותו לקראת חיים עצמאיים יותר, בהתאם ליכולותיו וכישרונותיו.
מסגרות הדיור עומדות בסטנדרטים הגבוהים ביותר, ונמצאות תחת פיקוח של מנהל מוגבלויות במשרד הרווחה.

הכוונה לעצמאות

תרבות פנאי מגוונת

פיזיוטרפיסטים

עובדים סוציאליים

ייעוץ פסיכולוגי

ייעוץ פסיכיאטרי

שירותי רפואה מורחבים

קלינאי תקשורת

מרפאים בעיסוק

צוות הדרכה מקצועי

מגוון אפשרויות הדיור שלנו

מתוך שאיפה לקדם את הדיירים, אנו מעודדים מעבר בין אפשרויות הדיור השונות, בהתאם להתקדמותו התפקודית של הדייר ולפוטנציאל הטמון בו.

דירות טיפוליות

דירות לדיירים שזקוקים להכוונה בביצוע מיומנויות בסיסיות בחיי היום יום, כגון היגיינה אישית, סדר, ארגון והדרכה לעצמאות. בדירה זו פועל צוות מקצועי קבוע, הכולל עובד סוציאלי ואב בית, וכן מדריכים המתגוררים עם הדיירים, על מנת ללוות אותם ולתמוך בהם בכל שעות היממה.

דירות קבוצתיות

דירות לדיירים שזקוקים להכוונה בביצוע מיומנויות משניות בחיי היום יום, כגון אחזקת משק בית (תשלומים, ניקיון, קניות), התערבות ושימוש בשירותים קהילתיים (מתנ"ס קהילתי, חדר כושר, התנדבות בקהילה) והכוונה למעבר מתלות לעצמאות יום יומית. בדירה זו פועל צוות מקצועי וצוות הדרכה, המלווה במסירות את הדיירים.

דירות "בראשית"

דירות "לווין", המיועדות לדיירים הנמצאים ברמת תפקוד ועצמאות גבוהה. דיירים אלו מנהלים את סדר יומם ודירתם באופן עצמאי, תחת פיקוח והכוונה של הצוות המקצועי. ההתמקדות בדירות אלו הינה במישור הרגשי, ובהכנה לחיים עצמאיים בקהילה.

דירות עצמאיים

דירות המאפשרות לדיירים ברמת תפקוד גבוהה במיוחד, כניסה למגורים עצמאיים תוך ליווי של הצוות הרב מקצועי של מערך הדיור "שדה חמד".

זוגות נשואים

אנו מאמינים כי לכל אדם יש הזכות להיות אהוב ואוהב, ולחיות בזוגיות מכבדת בהתאם לאמונותיו ואורח החיים שבו בחר. לכן, דיירים המעוניינים בכך, יכולים לקבל אצלנו במערך ליווי לזוגיות. כמו כן, זוגות נשואים או העומדים להינשא, יכולים לקבל אצלנו ליווי מקצועי ומותאם לצרכיהם, לטובת יצירה וטיפוח של חיי נישואין עצמאיים. לרשות הזוגות עומדים עובדים סוציאליים, מדריך, אם בית, תמיכה טיפולית-רפואית ואף הדרכה לחיי משפחה בהתאם לצרכי הזוג. כל זאת, על מנת לאפשר להם חיים משותפים וטובים.

צפו בחגיגת נישואין 25 שנה של זוג דיירים במערך

קצת מהווי הדירות

נשמח להיות איתכם בקשר

לחצו לסיור וירטואלי בדירות המערך (360)

נשמח לשמור על קשר

המגילה 35 ראשון לציון

שימו לב! האתר בפיתוח ושדרוג
לחצו למעבר לדף הפייסבוק