מידע להורים

הורים יקרים

אנו ב"שדה חמד" מבינים את הצורך שלכם בבחירת מסגרת ראויה ומתאימה לילדכם, ואת הקושי והחשש המלווה אתכם בתהליך זה.
שנים שהוא גדל אצלכם, התחנך, קיבל כלים לחיים, ועכשיו זמנו לצאת לדרך חדשה.
כדי ליצור לילדכם את התנאים הטובים ביותר, אנו משתדלים "לתפור" ביחד עמכם את החליפה השיקומית והטיפולית הנכונה עבורו.
עם השנים והניסיון, למדנו כיצד להגיע לנפשו של כל דייר, ולספק לו את מעטפת הביטחון הראויה והמקדמת לעצמאות בריאה ונכונה מכל הבחינות.
בצוות הארגון המלווה בכל שהותו במערך הדיור שדה חמד: עובד סוציאלי, פסיכולוג, פסיכיאטר, מטפלים רפואיים ופרא-רפואיים וצוות הדרכה מסור ואנושי.
כמו כן אנו שמים דגש על נושא הפנאי ודואגים לפעילויות העשרה, טיולים וחוגים בהתאם ליכולותיהם וצרכיהם של הדיירים.

תהליך הקליטה

לפני שנתחיל, חשוב שתדעו שאנחנו כאן כדי ללוות אתכם בתהליך מתחילתו ועד סופו! צרו איתנו קשר עוד היום ונסייע בכל הניתן. מניסיוננו, כאשר ההורים מודעים למגוון האפשרויות טרם פנייתם למחלקת הרווחה ברשות המקומית, התהליך נעשה פשוט ומהיר מאוד.

להלן שלבי התהליך להשמה וקליטה חוץ ביתית של ילדך:

  1. פנייה למחלקת הרווחה ברשות המקומית – התהליך מתחיל בפניה לעובדת הסוציאלית במחלקת הרווחה אליה הילד משויך (לרוב בעיר הולדתו ומגוריו), ובקשה להיקלט במערך הדיור "שדה חמד". התהליך מותנה בהיכרות והבנת צרכי ילדכם ע"י עו"ס המחלקה העירונית.
  2. ועדת השמה ברשות העירונית – ועדה זו מחליטה על סוג הדיור המומלץ לילדכם.
  3. ועדת קבלה במערך הדיור "שדה חמד" – הצוות המקצועי שלנו יערוך פגישות משותפות איתכם ועם ילדכם, שבעזרתן נוכל להתאים לילדכם הנקלט את תוכניתו האישית, שתכלול סדר יום מאורגן ותעסוקה מותאמת אישית. כמו כן, נחליט יחדיו על אופציית הדיור המתאימה לדייר על פי רמת תפקודו ומאפייניו הקוגניטיביים.

אנו פועלים כל העת יד ביד עם מחלקות הרווחה ברשויות המקומיות ומנהל מוגבלויות במשרד הרווחה, דבר המאפשר מגוון רחב של אפשרויות וקליטה מהירה ורגועה לילדכם.

אנו רואים בכם שותפים מלאים בכל נושא ותחום, החל מתהליך הקליטה ולאורך כל זמן שהותו של ילדכם במערך הדיור. צוות מערך הדיור זמין ונגיש עבורכם לכל שאלה, התלבטות או רעיון.
אנו מקווים כי תעשו את הצעד הנכון למען ילדכם ואנו כאן בכדי לסייע בכל שלב.

לפרטים נוספים ניתן ליצור איתנו קשר

שלכם,
צוות ארגון "שדה חמד", מערך דיור שיקומי בקהילה.

נשמח להיות איתכם בקשר

נשמח לשמור על קשר

המגילה 35 ראשון לציון

שימו לב! האתר בפיתוח ושדרוג
לחצו למעבר לדף הפייסבוק