פנאי והעשרה בשדה חמד

כחלק מהחזון המקצועי של מערך הדיור "שדה חמד", נהנים הדיירים ממגוון פעילויות העשרה ופנאי בתחומים רבים, התורמים לרווחתם הרגשית והנפשית, וכן רוכשים מגוון כלים המסייעים לקידומם האישי והקבוצתי. כל החוגים ופעילויות ההעשרה מתקיימים בקבוצות קטנות, ובדגש על יחס אישי ומקצועי. אופי הקורסים והפעילויות הינו דינאמי, ונקבע בשיתוף עם הדיירים ובהתאם לצורך.
לצד החוגים ופעילויות ההעשרה, מתקיימים נופשים בארץ ובעולם.

פעילויות פנאי והעשרה

בריאות הגוף ותזונה נכונה

אנו במערך הדיור "שדה חמד" רואים חשיבות רבה בשמירה על בריאות הדיירים. לרשות הדיירים פועל חדר כושר במרכז הקהילתי הקרוב, המספק להם אפשרות לשחרור הגוף ולמידה על אורח חיים בריא, תוך התנסות בשילוב בקהילה. הדיירים מלווים על ידי מדריך כושר בוגר מכללת ווינגייט ויועצת תזונה אישית, המכוונים כל דייר לפי צרכיו הבריאותיים תוך מודעות למצבו הרגשי ויכולתו התפקודית.
הפעילות הגופנית בחדר הכושר ובפארקים מתחלקת לפעילות אירובית – לשיפור מערכות הלב וכלי הדם, הנשימה והשרירים; ולפעילות אנאירובית – להגברת כוח השריר, לחיזוק ולחיטוב.

העשרה תורנית

לרשות הדיירים המעוניינים בכך, פועלות מסגרות לימוד והעשרה תורנית, המתקיימות בבתי הכנסת ובתי המדרש בקהילה בה מתגוררים הדיירים. לרשות הדיירים עומדות מגוון פלטפורמות ללימוד, כגון חברותות, שיעורים וקבוצות לימוד וההעשרה בתחומי תורה, גמרא והלכה.
בנוסף, מדי שבוע נערך בדירות הארגון שיעור על פרשת השבוע, המועבר על ידי מגוון רבנים מהקהילה בה מתגוררים הדיירים. כמו כן, דיירי המסגרת מוציאים לאור עלון שבועי המחולק בקהילה.

חוגים במערך הדיור שדה חמד

חוג תרפיה במוזיקה

כוחה של המוזיקה להשיג מטרות טיפוליות שונות בתחום הרגשי, המוטורי, הקוגניטיבי ובעיקר במישור היצירה וההתפתחות, הוכח במחקרים רבים. בחוג המוזיקה אנו מאפשרים לכל דייר להביט לתוך עצמו, כפרט ייחודי ואינדיווידואלי בעל עולם פנימי משלו. דיירים המגלים כישרון ורצון ללמידה רצינית של שימוש בכלי נגינה ושירה מצטרפים לקורס המוזיקה, ובכך לומדים באופן תיאורטי ומעשי על כלי הנגינה, ומגשימים עצמם דרך עולמות התווים והמילים. בשנים האחרונות הוקמה להקה, המורכבת מדיירי המערך המשתתפים בחוג. חברי הלהקה אף משתתפים בכנסים ומופעים.

חוג תרפיה עם בעלי חיים

עשרות מחקרים מצביעים על כך שחשיפה וקשר אישי לבעלי חיים מסייעים להאצת תהליכים רגשיים, משפרים את הביטחון העצמי, ואף תורמים לבריאות הגוף ובריאות הנפש.
במהלך חוג זה הדיירים נחשפים למגוון בעלי חיים באופן מותאם, משפרים את מיומנויותיהם החברתיות כקבוצה, ומעצימים זה את זה דרך העבודה עם בעלי החיים.

חוג בישול

המטבח נחשב לחדר "החשוב" בבית, הוא מהווה מרחב רגשי וחברתי, בו אנו מכנסים את ה"פרלמנט" המשפחתי מדי שבת וחג, מכינים בו את הקפה שפותח את היום וגם את זה שסוגר אותו. אך טבעי כי עבודה על תהליך בישול של מאכל מיוחד מגבש לתוכו חשיבה, עומק, לימוד על תכנון זמנים ותהליכים, גיבוש חומרים ובעיקר יצירה והבעה עצמית. אנו מאמינים כי חלק מגיבושו של הדייר עובר ב"בטן" וזוהי הזדמנות יוצאת דופן לקדמו גם ברובד החברתי-רגשי והתפקודי. מיומנויות אלו הנרכשות בחוג ישמשו את הדיירים במעבר לחיים עצמאים בסוגי הדיור אשר בארגון.

חוג תיאטרון פלייבק, יצירה ואומנות

תרפיה באומנות ותהליכי יצירה על במה הוכחו כמקדמים אנשים עם צרכים מיוחדים במישור הקוגניטיבי והרגשי. האספקטים הטיפוליים המרכזיים בתיאטרון פלייבק הם הרחבת הנראטיב המכיל והתומך על ידי הדייר וחבריו לקבוצה, הטיית הקשב הפנימי לרגשות, התעסקות נכונה ברגשות אשם, שיפור הביטחון והדימוי העצמי וכן התנעה קבוצתית המסייעת בפיתוח כישורים חברתיים.
במהלך החוג, הדיירים מעלים את סיפוריהם האישיים ואת נקודת מבטם על אירועים המתרחשים בחיי היום יום באמצעות משחק ותנועה מאולתרים, כאשר הקהל והשחקנים משמשים בתפקיד כפול.

נופש וטיולים

טיולים וחופשות הם צורך חיוני, המאפשר לכל אדם זמן ומרחב לשינוי אווירה, ומנוחה משגרת החיים. מתוך כך, אנו יוצאים מדי שנה לנופש קיץ ונופש חורף ברחבי הארץ ובעולם.
אנו מעודדים את הדיירים לצאת לטיולים וחופשות, התואמות את אורח החיים החברתי כמצופה מגילם. לעיתים קרובות, הדיירים יוצאים בליווי צוות הדירה בשעות אחר הצהריים למגוון פארקים, פעילויות ואטרקציות, בהתאם לבחירת הדיירים והצוות המקצועי.

נשמח להיות איתכם בקשר

נשמח לשמור על קשר

המגילה 35 ראשון לציון

שימו לב! האתר בפיתוח ושדרוג
לחצו למעבר לדף הפייסבוק